Mūsu dzīvē adžiliti nodarbības ir atnesušas daudz pozitīvas emocijas un notikumus.

Vārds, uzvārds: Irīna Sokolova
Nodarbošanās:Vadītāja
No kura gada nodarbojas ar adžiliti:kopš 2022. gada
Suņa šķirne: Pundurpinčers
Suņa vārds: Brie-Chantal Golden Wildfire
Mājas vārds: Šantaļ
Dzimšanas diena: 11.02.2019
Kategorija:X-Small
No kāda vecuma suns sāka apmeklēt adžiliti treniņus:no 3 gadu vecuma
Suņa rakstura īpašības:Šantaļ ir ļoti gudrs, audzināts un zinātkārs suns. Draudzīga, taču atbildi parādā nepaliks, ja kāds mēģinās apbižot.
Ļoti apķērīga – ātri apgūst jaunas komandas, kā tās izpildīt pareizi. Šantaļ visvairāk mīl un respektē mani ģimenē, kaut arī pārējie ģimenes locekļi viņai arī ir mīļi, ieskaitot mūsu kaķi. Pastaigām svaigā gaisā izvēlas mani kā savu pavadoni un kompanjonu, turklāt viņai ne prātā nenāk pildīt pārējo mājinieku dotās komandas.
Suņa “nedarbi”: Šantaļ ir konstatēta katarakta (pirmajā stadijā) … iespējams tieši tāpēc viņa nekur nesteidzas un ātrums nav viņas stiprā puse!
Toties Šantaļ ir izcila oža – treniņu laikā viņa vispirms uzmeklēs citu suņu laukumā nozaudētos gardumus un tikai pēc tam pievēršas bezierunu paklausībai, savu līdzpaņemto gardumu pelnīšanai. Reizēm mēdz būt izklaidīga… Un jāatzīst, kas neesam pārvarējušas visas bailes.
Adžiliti sasniegumi:2023. gadā mēs sacentāmies A0 klasē un ieguvām vairākas balvas. Šogad plānojam jau piedalīties A1 adžiliti sporta klasē, kas uz doto brīdi tad arī ir mūsu lielākā uzvara un sasniegums!
Kāpēc nolēmu nodarbojaties ar adžiliti?Gribējās izmēģināt kaut ko jaunu gan sev, gan mūsu mīļajai šunelei. Iepriekš sekmīgi piedalījāmies izstādēs, iegūstot Latvijas čempiona titulu. Taču laikam ejot, interese par izstādēm mazinājās līdz izzuda pavisam.
Tā kā mūsu Šantaļ nu nekādi neiederējās “dīvānsuņa” lomā, izlēmām par labu sportam – mūsu gadījumā – adžiliti. Un ne mirkli nenožēlojam savu izvēli.
Kāpēc citiem suņu saimniekiem būtu vērts izmēģināt adžiliti treniņus? Vai nodarboties ar adžiliti – tas jāizlemj katram pašam. Mūsu dzīvē adžiliti nodarbības ir atnesušas daudz pozitīvas emocijas un notikumus.
Kas ir mainījies, kopš nodarbojos ar adžiliti? Man pašai ir uzlabojusies atmiņa, savukārt Šantaļ ir iemācījusies tikt galā ar savām bailēm, piemēram, no šūpolēm un lieliem suņiem.