Adžiliti būtiski uzlabo sadarbību starp cilvēku un suni.

Man šis sporta veids dod rūdījumu, spēku nepadoties pie grūtībām un galvenais – tas māca uzticēties un paļauties.

Vārds, uzvārds: Natālija Sokolova
Nodarbošanās:Mārketings
No kura gada nodarbojas ar adžiliti:kopš 2021. gada rudens
Suņa šķirne: Borderkollijs
Suņa vārds: Razna’s Ginny Weasley
Mājas vārds: Margo
Dzimšanas diena: 16.02.2021
Kategorija:intermedium
No kāda vecuma suns sāka apmeklēt adžiliti treniņus:no 6 mēnešu vecuma
Suņa rakstura īpašības:Mērķtiecīga, Azartiska, Mīļa, atsevišķās situācijās Privātīpašnieciska.
Suņa “nedarbi”: Bērnībā pāris reizes mājās pamanījās bez atļaujas tikt pie šokolādes konfektēm, saēsties un vēlāk pamocīties ar punča problēmām. Viss beidzās veiksmīgi, bet nu saimniekiem bija pārdzīvojums.
Adžiliti sasniegumi:Šobrīd Margo skrien A1 sporta klasē, piedalās ne vien Latvijas nacionālajās sacensībās, bet arī brauc uz Igauniju un Lietuvu.
Mājās ir sakrātas virkne ar trofejām par 2. un 3. vietu un šogad pirmo reizi saņēma arī Zelta godalgu.
Adžiliti darba grāmatiņā jau ir 2 ieraksti par tīrām trasēm, tā kā ir kur darboties un attīstīties.
Kāpēc nolēmu nodarbojaties ar adžiliti?Kad manā ģimenē ienāca Margo, tad jau zināju, ka borderkollijs ir suņu šķirne, kas prasa lielu enerģiju, pacietību un aktivitātes. Zināju, ka uzreiz nevarēšu nodrošināt savai suņu meitenei aitas vai pīles ko ganīt, jo dzīvojam Rīgā, līdz ar to sāku interesēties par aktivitātēm, kas varētu lieliski papildināt mūsu ikdienu. Un izvēle tika izdarīta par labu paklausības treniņiem un adžiliti.
Iespējams daudziem šķitīs interesanta mana izvēle, bet tā nav nejauša. Paklausības treniņi ir lielisks pamats adžiliti sporta disciplīnai – izturība startā, fokusētība, sekot hendlera balss komandām un ķermeņa valodai.
Un atzīšos ne mirkli nenožēloju par savu izvēli.
Kāpēc citiem suņu saimniekiem būtu vērts izmēģināt adžiliti treniņus? Manuprāt, adžiliti treniņi ir lieliska iespēja uzlabot sadarbību ar savu četrkājaino mīluli. Manā gadījumā tas nozīmēja arī satikt lieliskus, sirsnīgus un azartiskus cilvēkus, kas mīl savus četrkājainos mīluļus, kas domā par jēgpilnu laika pavadīšanu ar saviem suņiem.
Kas ir mainījies, kopš nodarbojos ar adžiliti? Esmu kļuvusi vēl aktīvāka un ieguvusi teicamu fizisko formu. Nodarboties ar adžiliti kopā ar borderkollija šķirnes suni, tas ir izaicinājums, prieks, laime, liels darbs, atbildība – ļoti daudz emocijas un sajūtas.
Iegūtā pieredze ļoti palīdz kopumā pa dzīvi – tas ir devis rūdījumu un spēku nepadoties pie grūtībām, vienmēr ticēt un uzticēties. Pa 2,5 gadiem esmu piedzīvojusi neizsakāmi daudz prieka mirkļus, laimes un aizkustinājuma asaras. ‘
Un galvenais esmu sapratusi, ka dzīvē viss ir iespējams, ja tici un mērķtiecīgi ej uz mērķi.